Як оскаржити дії слідчого?

images

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Нерідкою є ситуація, коли слідчий нічого не робить по кримінальному провадженні, не реагує на Ваші клопотання, ігнорує.

В такому разі, не обійтись без скарги. І не варто зволікати, часто сама обізнаність слідчого про те, що Ви будете скаржитись, змушує його працювати.

Як показує практика, найефективнішим засобом захисту Ваших прав буде звернення до суду.

При цьому, громадяни вважають, що можуть оскаржувати до суду будь-які дії, бездіяльність рішення слідчого.

Однак, існує вичерпний перелік  рішень, дій чи бездіяльності слідчого, які можна оскаржити під час досудового розслідування:

 

1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає:

  • у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення,
  • у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу,
  • у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк,

Такі скарги подаються: заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

2) рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування.

Оскаржується потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.

3) рішення слідчого про закриття кримінального провадження.

Оскаржується заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.

4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження та/або провадження щодо юридичної особи.

Оскаржується заявником, одним із близьких родичів або членом сім’ї, коло яких визначено цим Кодексом, та/або захисником померлого, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження

5) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим.

Оскаржується особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою.

6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки.

Оскаржується особами, до яких можуть бути застосовані заходи безпеки, передбачені законом;

7) рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.

Оскаржується особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;

8) рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 цього Кодексу.

Оскаржується підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником;

9) рішення прокурора про відмову в задоволенні скарги на недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування.

Оскаржується особою, якій відмовлено у задоволенні скарги, її представником, законним представником чи захисником;

10) повідомлення слідчого, прокурора про підозру після спливу одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом.

Оскаржується підозрюваним, його захисником чи законним представником;

11) відмова слідчого, прокурора в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктом 9-1 частини першої статті 284 цього Кодексу.

Оскаржується стороною захисту, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, її представником.

Скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді.

Для оскарження встановлено десятиденний строк, упродовж якого особа має право звернутися зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора.

Дана скарга має бути розглянута слідчим суддею не пізніше 72 годин з моменту її надходження до суду (за винятком скарги на рішення про закриття кримінального провадження). Для розгляду скарги на рішення про закриття кримінального провадження законом встановлено п’ятиденний строк.

Подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування не зупиняє виконання рішення чи дії слідчого.

В разі якщо скарга буде задоволена, вона підлягає обов’язковому виконанню.

Невиконання рішення суду може потягти для слідчого кримінальну відповідальність.

По темі:

 

Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел – 096-203-18-51 Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше про поради адвоката у кримінальних справах тут

Переглядів: 18318

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>