В наш час дуже поширеною є практика отримання кредитів.
Однак, кризовий стан світової та української фінансової системи значно відобразився на діяльності українських кредитних фінансових установ, а також платоспроможності громадян.
Через це, на сьогодні не кожен може до кінця повернути отримані кошти, не кажучи вже про банківські відсотки.
Ці фактори призвели до збільшення кількості судових спорів, пов’язаних з виконанням кредитних договорів, зверненням стягнення на заставне майно, визнання договорів кредиту, застави, іпотеки, поруки недійсними.
З цієї кількості найбільше позовів до банків про стягнення заборгованості за кредитними договорами, відсотків за користування кредитом.
У таких справах позичальнику обов’язково потрібно з`ясовувати, чи відповідають ці нарахування нормам законодавства та умовам кредитного договору.
Банк нерідко порушує чинне законодавство у своїх діях та вимогах до позичальника, але, якщо відповідач не заявить про це, суд може залишити їх поза увагою.
Чи не найскладнішими в судовій практиці є спори про звернення стягнення на предмет іпотеки (застави).
Існує немало механізмів захисту в таких категоріях справ.
Нерідко банки допускають помилки, які можна використовувати проти них самих.
Як правило, помилки полягають у невідповідності іпотечних кредитних договорів, договорів поруки вимогам Законів України «Про захист прав споживача», «Про банки і банківську діяльність» та положенням Цивільного Кодексу України, недотриманння відповідної процедури.
Що робити, якщо банк подав в суд за несплату кредиту.
По-перше, необхідно вивчити документи – договір, претензії, позовну заяву і додані до неї папери.
Ознайомившись з матеріалами справи, ви повинні прийняти рішення – чи готові ви виплатити вказану суму, необхідно оцінити співвідношення кредитного боргу з ринковою вартістю іпотеки. Від цього безпосередньо залежить тактика захисту в суді. Сподіватись на жалість і розповідати про важкі життєві ситуації у суді марно, в розрахунок приймаються тільки чіткі аргументи з посиланнями на закони.
В разі якщо Ви не визнаєте позовні вимоги банку, наступне, що Ви повинні вчинити – підготуватись до захисту.
Необхідно зібрати докази незаконності окремих умов договору, обставин, що дозволяють зменшити суму вимог. Якщо необхідно – скласти зустрічний позов або інші процесуальні клопотання (про перенесення розгляду справи, долучення документів).
Якщо з вашого боку не буде грамотних заперечень, то цілком імовірно, що всю суму разом з відсотками суд зафіксує у своєму рішенні. Якщо ж підготувати необхідні документи та вжити заходів для захисту своїх інтересів в судовому процесі, то підсумкова сума в рішенні судді може знизитися в кілька разів або й взагалі “можна вийти сухим із води”, що правда буває рідко, адже позичені гроші потрібно повертати, але буває.
По темі:
Як поділити кредит при розлученні
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг