Борг по кредитній картці: на що звернути увагу

адвокат в адміністративних митних справах Київ

 

Сьогодні дуже розвинена мережа банківських терміналів і банкоматів, онлайн-банкінг, що значно спрощує розрахунки між фізичними особами та приваблює безліч клієнтів.

Споживачі при отриманні карткових кредитів, часто необдумливо підписують анкети-заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг, їх повідомляють про необхідність ознайомлення з Умовами та правилами надання банківських послуг, розміщених на сайті банку, згідно з якими банк самостійно може встановлювати та змінювати кредитний ліміт та умови кредитування клієнтів. В результаті, громадяни, не ознайомлюючись які умови прописані в такому документі, починають користуватись встановленим лімітом коштів.

При цьому, користуючись кредитними грошима, клієнт часто не розуміє, розмір відсотків який зніме банк за користування кредитними коштами.

Як правило, клієнт розраховує на сплату одних відсотків, а банк, крім незрозумілого розміру відсотків, налічує клієнту додаткові комісії.

В подальшому, далеко не кожен вспромозі ці кошти повернути.

Як результат отримують позовні заяви із сумами значно більшими за тіло кредиту, які включають в себе проценти за користування кредитом та штрафні санкції.

Що в такому разі робити

В залежності від змісту позову банку, Вам необхідно подати до суду відзив та викласти у ньому свою позицію. Всі доводи потрібно викласти вчасно (до початку розгляду судової справи по суті).

Судові органи досить часто у таких справах стають на бік споживачів кредиту, посилаючись на відсутність правових підстав нараховувати банком проценти та штрафні санкцій без наявності письмового узгодженого сторонами документу, в якому б сторони визначили умови надання кредитних коштів.

Адже, так звані анкети-заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг, без конкретизації умов кредитування є недостатнім документом у розумінні цивільного законодавства, що дає правову визначеність укладеного кредитного договору.

Без наданих підтверджень про конкретні запропоновані відповідачу Умови та правила банківських послуг, відсутність у анкеті-заяві домовленості сторін про сплату відсотків за користування кредитними коштами, пені та штрафів за несвоєчасне погашення кредиту, надані банком, Витягом з Тарифів та Витягом з Умов не можуть розцінюватися як стандартна (типова) форма, що встановлена до укладеного із відповідачем кредитного договору, оскільки достовірно не підтверджують вказаних обставин.

Крім цього, потрібно звернути увагу на позовну давність за кредитом.

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Позовна давність в один рік застосовується до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені).

Позовна давність, встановлена законом, може бути збільшена за домовленістю сторін. Договір про збільшення позовної давності укладається у письмовій формі.

Враховуючи все вищесказане потрібно враховувати те, що у зв’язку із відсутністю підпису позичальника про ознайомлення з умовами надання споживчого кредиту фізичним особам можна вважати, що останній своєї згоди на збільшення трирічного строку позовної давності не дав.

В такому випадку за законом до конкретного позичальника застосовується стандартний термін позовної давності по кредиту.

 

Потрібна допомога адвоката ? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше порад кредитного адвоката тут

Переглядів: 1458

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>