Права дружини при розлученні

аліменти, додаткові витрати на дитину

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

Більш детальніше про процедуру розлучення в Україні на даному сайті читайте за посиланням 

 

Чоловік та дружина при розлученні мають одинакові права – особисті, батьківські, матеріальні.

Однак, жінку завжди турбує, що буде після розлучення.

Захист вагітних жінок та жінок, що мають дітей до 1 року 

Під час вагітності та після пологів жінка потребує підтримки та допомоги. Закон захищає це право жінки.  А тому, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлено протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину щодо другого з подружжя або дитини. Вказане обмеження стосується як чоловіка, так і дружини.

Прізвище після розлучення

Після розлучення дружина має право обирати, яке прізвище їй залишити після розлучення: шлюбне чи дошлюбне.

Материнські права

В більшості випадків, після розлучення, маленькі діти залишаються з матір’ю, що обумовлено особливостями фізичного та психологічного зв’язку  між матір’ю та дитиною. Якщо між батьками виник спір щодо місця проживання дитини, орган опіки та піклування або суд буде діяти в інтересах дитини. Даний орган буде з’ясовувати  житлові умови, матеріальне благополуччя, прив’язанність дитити до батька та матері, здоров’я батьків, звичне для дитини середовище, можливість піклуватись про дитину в силу зайнятості.

Стягнення аліментів на утримання дитини та дружини

Якщо діти після розлучення залишаються з матір’ю, вона вправі претендувати на матеріальну допомогу від батька, та особисто розпоряджатись отриманими коштами за цільовим призначенням.

Розмір та порядок грошових виплат на утримання дитини подружжя може визначити самостійно, склавши договір та завіривши його нотаріально, а може вирішити це питання в судовому порядку .

Після розлучення дружина вправі отримати аліменти від чоловіка на своє утримання.

Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною 3-х років.

Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, той, з ким проживає дитина, має право на утримання від чоловіка або дружини до досягнення дитиною 6-ти років.

Поділ майна подружжя

Відомо, що при розлученні подружжя ділить все нажите  спільно майно порівну. При цьому немає значення хто працював. Оформлення майна на ім’я чоловіка чи дружини теж немає значення.

Якщо матеіральні цінності були придбані до шлюбу, були придбані за особисті кошти, зароблені до шлюбу, отримані при приватизації, спадкуванні, даруванні – це є особистою приватною власністю дружини.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше порад сімейного адвоката тут

 

Переглядів: 11901

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>