Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ
Сімейним законодавством передбачено право суду зупинити розгляд справи про розлучення та надати час на примирення.
Підставою для такої відстрочки є клопотання одного з подружжя, яке може бути виражене в усній чи письмовій формі під час судового засідання. Той із подружжя, хто просить про надання часу на примирення, повинен бути готовим пояснити, який термін йому потрібен і для чого йому це потрібно. Це дозволить суду переконатись, що таке клопотання не служить для затягування судового процесу та зловживання процесуальними правами.
Вирішальну роль у тому, чи надавати строк на примирення, відіграє те, наскільки подружжя змогло обгрунтувати всі свої за та проти розлучення.
Надати строк для примирення – це право, а не обов’язок суду. Суд буде виходити виключно з обставин справи.
Рішення суду про надання строку для примирення повинно бути мотивованим та повинно містити відомості про те, на основі чого суд зробив висновки про можливість збереження сім’ї. При цьому, суд не вправі вимагати у подружжя вчинення тих чи інших дій щодо примирення.
Оптимальний термін на примирення визначається судом в кожному конкретному випадку, і, як показує судова практика, можете тривати від 1 до 3 місяців.
Якщо той з подружжя, хто ініціював розлучення, категорично проти примирення, він повинен наполягати на розлученні без надання строку на примирення, навести поважні причини неможливості збереження сім’ї (наприклад, тривале окреме проживання подружжя, вчинення відносно позивача неправомірних дій з боку іншого з подружжя), надати докази, які підтверджують такі обставини.
Варто пам’ятати, що ухвала суду про надання строку на примирення не оскаржується в апеляційному порядку.
Після спливу строку, наданого для примирення подружжя, хід судового процесу відновлюється. Якщо примирення не відбулось, суд розриває шлюб, в протилежному випадку – суд справу закриває у зв’язку з примиренням сторін.
По темі:
- Основне про розлучення в Україні
- Позовна заява про розірвання шлюбу
- Позовна заява про стягнення аліментів
- Як встановити графік зустрічей з дитиною
- Як поділити квартиру та житловий будинок при розлученні?
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг