ВАРТІСТЬ РОЗЛУЧЕННЯ У СУДІ 2024

розлучення

 

 

Вирішивши зробити такий серйозний крок, як припинення сімейних відносин, подружжя менше за все задумується про те, скільки треба платити за розлучення. На фоні питань, пов’язаних зі спробами зберегти сім’ю, спорами про поділ майна, суперечками щодо утримання та виховання дітей, питання вартості розлучення здається другорядним.

Тим не менше, шлюборозлучний процес неминуче тягне за собою певні витрати.

Хто платить за суд при розлученні?

Розмір витрат орієнтовно варіюється від 1300 грн. до 15 000 грн., або й вище зважаючи на наступне.

Судовий збір за подачу позову про розірвання шлюбу

Для того щоб розлучитись через суд необхідно подати заяву до суду.

За подання заяви стягується плата – судовий збір.

 У 2024 році за подачу заяви одним з подружжя про розірвання шлюбу стягується плата в розмірі 1211,20 грн.

За подання спільної заяви подружжя, які мають неповнолітніх дітей, яка буде розглядатись в порядку окремого провадження, сплачується судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Судовий збір сплачує позивач. В деяких випадках позивач може бути звільнений від сплати судового збору.  Так, звільняються від сплати судового збору інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів, позивачі – громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Квитанція про сплату судового збору подається разом із заявою до суду про розірвання шлюбу. Без квитанції про сплату судового збору суд не прийме заяву до розгляду.

Відстрочка сплати судового збору здійснюється за письмовою заявою позивача при наявності поважних причин.

Якщо подану в суд заяву було повернуто, якщо суд залишив заяву без розгляду судовий збір можна повернути. Також можна повернути неправильно розрахований та помилково сплачений судовий збір. Для цього до суду необхідно подати клопотання про повернення судового збору.

Додаткові витрати при розлученні

Для когось вартість розлучення обмежиться розміром судового збору, а комусь не вдасться запобігти додаткових фінансових витрат.

Окрім судового збору в процесі розлучення можуть виникнути додаткові витрати – транспортні, поштові, нотаріальні(завірення угод), адміністративні (отримання дублікатів тощо).

Якщо окрім розлучення Ви вирішуєте в суді інші сімейні спори (поділ майна подружжя, визначення місця проживання дитити, способи виховання дитини тощо) треба пам’ятати що судові витрати будуть значно вищі, зважаючи на позовні вимоги, які будуть заявлятись.

Скільки коштують послуги адвоката при розлученні 2024

Не менш важлива стаття розходів – юридичні послуги. Як правило, їх вартість залежить від комплексу обставин: терміновості, кваліфікації, досвіду та прайсу адвоката.

Крім консультації по правовим питанням, складання процесуальних документів, збирання документів, представництва Ваших інтересів в суді і контролю за ходом справи, сімейний адвокат допоможе застерегти від ризиків та звести до мінімуму Ваші моральні та майнові витрати, які можуть виникнути в процесі чи після розлучення.

Варто пам’ятати, що у деяких випадках без професійної допомоги адвоката не обійтись. Буває,  що бажання зекономити на юридичних послугах та самостійно розібратись в законодавстві може вилитись у додаткові витрати.

Детальну інформацію про вартість юридичних послуг по розлученню читайте тут.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51

Переглядів: 41881

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>