Шлюбний договір: за та проти

37

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00.  ДЕТАЛИ

 

У цій статті визначимось чи потрібен шлюбний договір.

До недавнього часу більшість українського населення, особливо його жіноча половина, скептично ставились до шлюбного договору, вважаючи, що основою щасливого сімейного життя є любов, довіра та повага.

Однак, враховуючи останні дані статистики щодо кількості розлучень в Україні все більше українців починають передбачливіше підходити до створення сім’ї.

Так, ще раніше українське населення не так часто при створенні сім’ї страхувалось щодо майнових  стосунків подружжя, наслідків розірвання шлюбу та способів себе застрахувати на випадок розлучення ще до укладення шлюбу.

Однак, вже останні роки звернення з приводу можливості укладення шлюбного договору значно почастішали.

Отже, що таке шлюбний договір?

Шлюбний договір – це договір, яким регулюються майнові  відносини  між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки як подружжя та батьків.

Тобто з цього випливає, що даним документом не можна регулювати  особисті відносини подружжя, а також особисті відносини між ними та дітьми.

А тому прописати у договорі такі обов’язки подружжя як готування їжі, миття посуду чи прибирання оселі, на даний час не вдасться.

Кому ж все таки потрібен шлюбний договір?

Безпечніше із шлюбним договором буде особам, які:

  1. одружуються з іноземними громадянами, представниками іншої релігії;
  2. є матеріально забезпеченими, політиками, представниками шоу-бізнесу (співаки, актори, продюсери тощо);
  3. самостійно несуть тягар матеріального забезпечення сім’ї;
  4. хочуть документально забезпечити виконання батьківського обов’язку на утримання дітей.

 У такому договорі можна врегулювати наступне:

  • визначити  майно, яке дружина,  чоловік  передає  для  використання  на  спільні потреби сім’ї,  а також правовий  режим  майна,  подарованого  подружжю  у зв’язку з реєстрацією шлюбу.
  • яке майно, набуте під час шлюбу, буде вважатись  спільною  частковою  власністю подружжя  або  особистою приватною власністю кожного з них ( а не спільною сумісною власністю подружжя, частки якої є рівними при поділі).
  • можливий  порядок  поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу.
  • використання  належного  їм  обом  або  одному  з  них  майна  для забезпечення потреб їхніх дітей, а також інших осіб.
  • якщо  у  зв’язку  з  укладенням  шлюбу  один  із  подружжя вселяється в житлове приміщення,  яке належить другому з подружжя, сторони  у  шлюбному  договорі  можуть  домовитися   про   порядок користування   ним.   Подружжя   може  домовитися  про  звільнення житлового приміщення тим з подружжя,  хто вселився в нього, в разі розірвання шлюбу, з виплатою грошової компенсації або без неї.
  • домовитися  про  проживання  у  житловому приміщенні,  яке належить  одному  з  них  чи  є  їхньою  спільною власністю, їхніх родичів.
  • домовитися про надання утримання одному з подружжя незалежно від непрацездатності та потреби у  матеріальній допомозі на певних умовах.

Мінуси шлюбного договору.

В першу чергу головний мінус шлюбного контракту – це проблема підняття цього питання. Це пов’язано з тим, що наш український менталітет стає серйозним бар’єром до складання та підписання договору. 

Але якщо питання укладення шлюбного договору перед весіллям  не є принциповим, до нього можна вернутись вже перебуваючи у шлюбі, адже, закон дозволяє його укладати як до реєстрації шлюбу так і після.

Однак, вважаю, що такі серйозні питання як матеріальне забезпечення сім’ї краще обговорити одразу, оскільки як показує судова практика більшість сімей розбивається саме через гроші.

По темі:

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням питань – записуйтесь на консультацію за тел.  – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше порад сімейного адвоката тут

Переглядів: 7907

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>