Як оскаржити постанову митниці

стягнення заборгованості

 

Справи про порушення митних правил, передбачені статтями 468469частинами першою – п’ятою статті 470, статтями 474475477-480частинами першою – п’ятою статті 481, статтею 485 цього Кодексу, розглядаються митними органами.

Рішення митних органів можна оскаржити до місцевого суду, в порядку адміністративного судочинства.

У випадку оскарження постанов у справах про порушення митних правил, цей строк складає 10 днів та обчислюється з дати ухвалення відповідної постанови.

Строк звернення до суду зі скаргою може бути поновлено судом за наявності відповідного клопотання та у випадку, якщо причини пропуску вказаного суду були визнані відповідним складом суду поважними.

Позовна заява подається до суду загальної юрисдикції, як адміністративного суду першої інстанції.

Позовна заява подається до адміністративного суду за зареєстрованим місцем проживання чи знаходження відповідача чи позивача, за вибором останнього. У випадку відсутності у позивача зареєстрованого місцезнаходження, скарга подається до адміністративного суду за зареєстрованим місцезнаходженням відповідача.

Форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам ст.160 КАСУ.

Підставами для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил можуть бути:

  • відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, ознак порушення митних правил;
  • необ’єктивність або неповнота провадження у справі;
  • невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи;
  • винесення постанови неправомочною особою, безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, або її представника, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду;
  • неправильна кваліфікація вчиненого правопорушення;
  • накладення стягнення, не передбаченого Митним кодексом України.

За результатами розгляду скарг на рішення митних органів по суті, адміністративний суд ухвалює рішення, яке в свою чергу також може бути оскарженим в апеляційному порядку.

 

По темі:

 

Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Переглядів: 4718

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>