Відкриваєте туристичний бізнес: правові основи / Правовые основы туристического бизнеса

туристична діяльність правові основи

Туристичний бізнес багато кому видється романтичним, цікавим і, звичайно, прибутковим, однак, мало хто знає весь комплекс аспектів, з якими такий бізнес пов’язаний.

В першу чергу варто визначитись із формою ведення такого бізнесу.

Туристичний бізнес можна здійснювати у настуних формах:

Туристичний оператор

Туристичний оператор – компанія, яка організує, контролює свої тури та продає їх посередникам-турагенствам, безпосередньо працює з авіакомпаніями, готелями, гідами. Даний бізнес вимагає серйозних вкладень, великої кількості персоналу, багато часу для створення продукту. Туроператорська діяльність  підлягає ліцензуванню.

Мінімальний розмір фінансового забезпечення туроператора має становити суму, еквівалентну не менше ніж 20 000 євро.

Туроператори в процесі своєї діяльності можуть укладати різноманітні види договорів.

Договір на туристичне обслуговування з туристом.  В таких договорам обов’язково має бути передбачено:

  1. термін перебування в місці надання турпослуг із зазначенням дат початку і закінчення туробслуговування;
  2. характеристики транспортних засобів, що здійснюють перевезення;
  3. дати, часу і місця відправлення та повернення, якщо перевезення входить до складу турпродукту;
  4. готелів та іншіх аналогічних засобів розміщення, їх місця розташування, категорії, терміну і порядку оплати готельного обслуговування;
  5. видів і способів забезпечення харчування та інші умови.

Якщо договір вже укладено, то змінити ціну турпродукту можливо тільки у разі зміни тарифів на транспортні послуги, запровадження нових (підвищення діючих) податків і зборів або зміни курсу гривні до інвалюти, в якій виражено вартість турпродукту.

При цьому змінити ціну туру можна не пізніш як за 20 днів до його початку і не більше ніж на 5 %. У разі підвищення ціни туру на 5 % від початкової його ціни турист має право відмовитися від туру, а туроператор (турагент) зобов’язаний повернути раніше сплачені гроші.

Також туроператори укладають договори з іншими суб’єктами підприємницької діяльності  з приводу проживання, перевезення, харчування, екскурсійного обслуговування клієнтів тощо.

Туроператор співпрацює з турагентом на підставі посередницького договору. Як правило, туроператор укладає з турагентом агентський договір про надання послуг з реалізації турпродукту.

Турагент зобов’язаний повідомляти тур­оператора про кожний випадок його посередництва в укладенні угод та про кожну укладену угоду в інтересах туроператора (п. 1 ст. 298 Господарського кодексу).

Крім того, туроператор може укласти з турагентом договір доручення (глава 68 Цивільного кодексу).

Туроператор може виступати як турагент іншого туроператора з реалізації турпродукту останнього. Таку діяльність туроператор (як турагент) здійснює також на підставі агентського договору або договору доручення з іншим туроператором, але вже як посередник.

Крім посередницької діяльності з реалізації турів інших туроператорів, туроператор може надавати посередницькі послуги з реалізації клієнтам проїзних квитків, страхування туристів, бронювання готелів тощо. В таких випадках туроператор (як посередник) укладає агентські договори або договори доручення саме з виконавцями цих послуг.

Туристичне агенство

Туристичне агентство, турагент – компанія, яка продає тури інших туроператорів.

Ті, хто немає фінансових та організаційних можливостей, розпочинають свій туристичний бізнес в якості турагента .

Для того, щоб стати турагентом необхідно створити юридичну особу, або зареєструватись як ФОП.

Придбати або орендувати офіс для здійснення своєї діяльності, ознайомитись з пропозиціями різноманітних туроператорів та укласти з ними договори про співробітництво, подбати про логотип та назву компанії, створити сайт, знайти персонал.

Можна працювати по франшизі.   

Стаття 15 Закону України «Про туризм» зобов’язує турагента   мати фінансове  забезпечення  своєї  відповідальності (гарантію банку або іншої кредитної установи)  перед  туристом,  розмір якого повинен бути не  менше  ніж   2000  євро.  Без даної гарантії навряд чи з Вами захоче працювати туроператор або клієнт.

Турагент здійснює посередницьку діяльність лише з українськими туроператорами, укладати договори з нерезидентами турагент не має права.

Туроператор та турагент можуть перебувати як на загальній так і на спрощеній системі.

 Уникнути застосування РРО можуть лише турагенти — фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку. При цьому вони зобов’язані видавати туристам товарний чек на суму прийнятих коштів.

Також варто пам’ятати про обмеження готівкових розрахунків.

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 1865

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>