Як правильно укласти господарський договір: 4 основні правила

pablo (2)

 

Господарська діяльність неможлива без укладення між суб’єктами господарювання договорів.

В більшості випадків підприємці та представники підприємств формально відносяться до підписання господарських договорів. А дарма. Варто зайти на сайт будь-якого господарського суду і можна побачити, що більшість спорів розглядається саме з приводу невиконання договірних зобов’язань.

Отже, на що потрібно звернути увагу, підписуючи господарський договір.

1. У договорі варто чітко вказувати повне найменування сторін у договорі і документ (статут, довіреність), що підтверджує повноваження виконавчого або іншого органу управління, перевіривши дані в ЄДР, та за необхідності в установчому документі, а щодо фізичних осіб – за документами, які посвідчують особу. Перевірити наявність ліцензій та інших дозвільних документів.

2. Варто врахувати, те що деякі правочини потребують нотаріального посвідчення і, якщо об’єктом договору є нерухоме майно, подальшої реєстрації прав на це майно.

3. В обов’язковому порядку потрібно дотримуватися передбаченого законодавством переліку всіх істотних умов договору (залежать від виду договору та містяться у ЦК, ГК або спеціалізованих законах). Істотними є ті всі умови, що вимагаються за законом для договорів певного виду або досягнення згоди щодо яких просить хоча б одна із сторін договору.

Тобто, у договорі потрібно повно відобразити всі деталі співробітництва. Це, впершу чергу, чіткі строки виконання зобов’язань, чітке формулювання прав та обов’язків сторін, ціна договору, відповідальність і т.д.

Ціна та загальна сума договору,  спосіб, порядок та строки фінансових розрахунків та гарантії  виконання  сторонами  взаємних платіжних зобов’язань – один з найголовніших пунктів угоди. Тому варто детально обговорити та прописати дані умови договору.

У договорах часто ігнорують порядок прийому виконаних робіт, наданих послуг, внаслідок чого сторони витрачають багато часу та нервів щоб залагодити проблемні моменти пов’язані з виконанням договору. Тому потрібно чітко передбачити порядок прийому-передачі наданих послуг, виконаних робіт.

Рекомендую також звернути увагу на строки дії договорів. Упущення цим моментів може призвести до зриву запланованих заходів та спричення значних збитків.

Крім того, у договорі може міститись умова про автоматичне продовження дії договору, або  визначено строк дії, але не прописано процедуру його пролонгації або зазначено, що сторони мають право продовжити його на новий строк або взагалі відсутнє положення про строк його дії. Одній із сторін такі обставини можуть бути не вигідними.

4. Варто запобігти технічних помилок. Це можуть бути посилання на норми законодавства, які втратили чинність, протиріччя між пунктами договору, відсутність підписів, помилки в анкетних даних, цифрах тощо.

Таким чином, в сфері господарських договірних правовідносин в  багатьох випадках виникнення проблемних ситуацій можна попередити ще на стадії укладення договору. Більше того, ще на вказаній стадії сторони вправі максимально врахувати свої інтереси на майбутнє, прорахувавши різні варіанти розвитку подій.

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте вирішення питань – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше порад про укладення господарських договорів тут

Переглядів: 2185

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>