Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ
Спадкова трансмісія – це встановлений законом перехід права на прийняття частки у спадщині, яка належала померлому після відкриття спадщини спадкоємцю, що не встиг її прийняти, (трансмітенту) до його спадкоємців (трансмісарів).
- Перехід права на спадкування в порядку спадкової трансмісії можливий, як при спадкуванні за законом, такі при спадкуванні за заповітом.(смт.1276 ЦК).
- В порядку спадкової трансмісії до спадкоємців-трансмісарів не може переходити належне спадкоємцю-трансмітенту право на обов’язкову частку у спадщині . В той же час, якщо спадкоємець-трансмітент прийняв спадщину у вигляді обов’язкової частки і після цього помер, то спадкоємці-трансмісари успадковують його майно, до якого ввійшла прийнята спадкоємцем-трансмітентом обов’язкова частка. Свідоцтво видається за формою № 6, як після спадкоємця, що прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав.
- Право на прийняття спадщини в порядку спадкової трансмісії не входить до складу спадщини , що відкрилась після смерті спадкоємця-трансмітента, оскільки є самостійним суб’єктивним цивільним правом.
- Спадкоємець, що прийняв спадщину в порядку спадкової трансмісії (трансмісар) відповідає в межах вартості цього спадкового майна тільки за боргами спадкодавця, якому це майно належало, і не відповідає цим майном за боргами спадкоємця, що не встиг прийняти спадщину (трансмітента).
- Правила спадкової трансмісії не можуть застосовуватись у випадках , коли спадкоємцю, що помер після відкриття спадщини, але не встиг її прийняти, спадкодавець у заповіті підпризначив додаткового спадкоємця. В даному випадку діють правила не спадкової трансмісії, а спадкової субституції, за якими право на спадкування отримують не спадкоємці померлого основного спадкоємця, а підпризначений у заповіті спадкоємець.
- Оскільки право на прийняття спадщини переходить до спадкоємців трансмітента після смерті спадкоємця, що раніше закликався до спадщини, строк для прийняття спадщини, що залишився, буде завжди меншим за встановлені 6 місяців. Якщо строк, що залишився, менше за три місяці, він автоматично продовжується до трьох місяців.
- Нездійснення права на прийняття спадщини в порядку спадкової трансмісії у встановлений строк прирівнюється до неприйняття спадщини із відповідними наслідками, встановленими законом.
По темі:
Потрібна консультація адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг