Як успадкувати майно за правом представлення

спадкування за правом представлення

 

Спадкування за правом представлення має місце лише в тому випадку, коли на час відкриття спадщини немає в живих будь-кого із визначених в ст.1266 ЦКУ спадкоємців тієї черги, яка закликається до спадкування. Таким чином спадкоємець за правом представлення стає на місце (заміщає) свого померлого до відкриття спадщини предка або нащадка.

  • Спадкоємці за правом представлення:
    I-ї черги  —  внуки (правнуки) замість своїх батька, матері, (діда, баби)
    ІІ-ї черги — племінники, племінниці, прадід, прабаба замість своїх батька, матері, сина, дочки відповідно.
    ІІІ-ї черги — двоюрідні брати та сестри замість своїх батька або матері.
  • При спадкуванні за правом представлення кількома особами, частка їхнього померлого родича ділиться між ними порівну (ст.1266 ЦК).
  • Особи, які спадкують за правом представлення, не мають права спадкувати обов’язкову частку, яка належала їх померлому родичу (ст.1241 ЦК).
  • В тому випадку, коли на час відкриття спадщини батьки спадкоємців за правом представлення є живими, то право представлення не діє (оскільки живим спадкоємцям не потрібні замісники). В зв’язку з цим внуки (правнуки), племінники, племінниці, прадід, прабаба, двоюрідні брати та сестри спадкують на загальних підставах, як спадкоємці п’ятої черги. В такому випадку, відповідно до правил ч.2 ст. 1274, можлива спрямована відмова від спадщини на їхню користь.
  • Якщо за рішенням суду про усиновлення збережений правовий зв’язок між усиновленим та його бабою, дідом за походженням, то у разі смерті його баби або діда усиновлений має право на спадкування за правом представлення(ст.1260 ЦК).
  • При спадкуванні по прямій низхідній лінії право представлення діє без обмеження ступеня споріднення, в зв’язку з чим при відсутності у спадкоємця, померлого до відкриття спадщини, дітей, спадкують його внуки, при відсутності внуків – правнуки і так далі. ( ч.6 ст.1266 ЦК).
  • Якщо спадкоємець за правом представлення помер після відкриття спадщини, але не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому спадщини переходить до його спадкоємців в порядку спадкової трансмісії. (ст.1276ЦК)

Продовження – відмова від спадщини

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішення проблем – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше про оформлення спадщини тут

Переглядів: 5558

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>