ЯК РОЗЛУЧИТИСЬ БЕЗ ДІТЕЙ

розлучення 1

 

Більш детальніше про процедуру розлучення в Україні на даному сайті читайте за посиланням 

 

Якщо у подружжя немає спільних дітей – розлучення відбувається значно легше – як психологічно так і процесуально. Тим не менше, це не гарантія, що шлюборозлучний процес пройде абсолютно гладко – труднощі можуть виникнути на будь-якому етапі.

Ця стаття допоможе розібратись у питаннях про розлучення, підготуватись до процесу, мінімізувати всі можливі труднощі.

Як відомо, розлучатись можна в РАЦСі і суді – в залежності від обставин.

Розлучення через РАЦС

Навіть, якщо у подружньої пари немає дітей, розлучитись в РАЦСі можна тільки на основі взаємної згоди.

Але в кількох випадках можливе розірвання шлюбу  в односторонньому випадку через РАЦС, якщо один з подружжя:

  • визнаний безвісно відсутнім;
  • визнаний недієздатним.

Розлучення через РАЦС – просте та оперативне. Подружжю не потрібно збирати документи, готувати позов, приймати участь в судових засіданнях, довго чекати та переживати.

Розлучення через РАЦС передбачає особисту участь обох з подружжя для подачі заяви.  Через місяць чоловік та дружина повинні ще раз прийти до РАЦС для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу.

Даний термін скороти неможна.

Розлучення через суд

Розлучитись всупереч небажанню другого з подружжя,  можна тільки через суд.

Судова процедура більш тривала і складна порівняно з адміністративною процедурою.

Причому шлюб буде розірваний за вимогою позивача. Єдине, що може зробити відповідач – це зятягнути процес. Але рано чи пізно шлюб буде розірваний, якщо подружжя не помириться.

Позовна заява складаєтся відповідно до вимог цивільного процесуального законодавства. Якщо позовна заява оформлена правильно і додані всі необхідні документи, суд приймає позов до розгляду. Суд може розгладати справу з викликом сторін та без виклику сторін.

Якщо суд вирішить заслухати дружину та чоловіка в судовому засіданні, перше судове засідання досить часто призначається не раніше ніж через місяць.

Прощати, миритись чи припиняти шлюбні відносини – це рішення, яке позивач вправі приймати самостійно, зваживши всі за та проти.

Але суд надає можливість відповідачу зробити все, щоб зберегти сім’ю. Якщо відповідач, противлячись розлученню, вчиняє моральний тиск, погрожує – потрібно як найшвидше звернутись за допомогою, в тому числі в правоохоронні органи.

В судовому засіданні суд з’ясовує, як складались сімейні відносини, що стало причиною розлучення, чи можливе примирення чоловіка та жінки. Якщо не зважаючи ні на що, позивач наполягає на розлученні, суд приймє рішення про розірвання шлюбу.

Рішення суду про розірвання шлюбу вступає в силу через 30 днів.

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг.

 

 

Переглядів: 4354

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>