Як захистити доменне ім’я? /

lдоменні спори

 

Якщо ви займаєтесь бізнесом в Інтернеті, та у своєму арсеналі маєте інтернет-сайт саме час подбати про його захист.

Одним із перших складових сайту, про охорону якого Вам необхідно задуматись є доменне ім’я.

Для чого це потрібно?

Із стрімким розвитком Інтернету та збільшенням можливостей, які дає даний ресурс, одночасно збільшується кількість доменних спорів.

Через відмінність бачення природи доменного імені немає і єдиної практики вирішення доменних спорів.

В Україні найчастіше доменні спори виникають з приводу порушення прав власника свідоцтва на торгівельну марку шляхом використання без його згоди в доменних іменах даних знаків для товарів та послуг, а також аналогічних порушень відносно фірмових найменувань.

Як показує судова статистика в більшості випадків перевага надається власникам торгівельних марок та фірмових найменувань.

Способи захисту доменного імені

На сьогоднішній день  існує чи не єдиний спосіб захистити свої права на доменне ім’я – зареєструвати його в якості товарного знаку. Дана дія хоч і не легка та тривала, однак, в майбутньому допоможе Вам вберегти свої гроші та нерви.

При цьому, на майбутнє, якщо ви є власником сайту або плануєте ним стати, Вам необхідно мати на увазі, що порушенням   прав   власника   торгівельної марки буде вважатись:

  • використання у доменному імені такої словесної частині, яка тотожна або схожа до ступеня змішування із словесною частиною зареєстрованої в Україні торгової марки;
  •  відносно товарів або послуг, для яких зареєстровано торгову марку;
  •  а також відносно товарів або послуг, споріднених з тими, для яких зареєстровано торгову марку.

Тобто якщо буде встановлено факт введення в оману користувачів Інтернет щодо особи, якій належить торгова марка, то це може стати достатньою підставою для ухвалення рішення про  позбавлення доменного імені. 

 Світовий досвід вирішення доменних спорів

У світовій практиці розгляду доменних спорів широко застосовуються  позасудові альтернативні способи їх вирішення.

Так, 26 серпня 1999 р. Корпорацією по розподілу адресного простору Інтернет (ІCANN) була прийнята  Методика розгляду спорів про доменні імена (Unіform Domaіn Name Dіspute Resolutіon Polіcy – UDRP чи UDNRP). 

Дана Методика UDRP визначає, що скаржник у доменному спорі для отримання позитивного рішення повинен довести наступні три елементи, причому в їх сукупності:

  • доменне ім’я ідентичне або подібне до ступеня змішування з товарним знаком або знаком обслуговування, на який у скаржника є права;
  • у відповідача немає прав чи законного інтересу відносно доменного імені; і
  • доменне ім’я відповідача було зареєстровано та використовується недобросовісно.

Про наявність у відповідача прав та законних інтересів на спірне доменне ім’я можуть свідчити такі обставини:

  • до початку використання спірного доменного імені відповідне ім’я використовувалося відповідачем добросовісно для пропозиції товарів та послуг;
  • відповідач був відомий під іменем (назвою), яка відповідає доменному імені (навіть у випадку відсутності у відповідача прав на відповідний знак для товарів та послуг);
  • використання відповідачем доменного імені відбувалося законно та добросовісно без наміру одержання прибутку та введення споживачів в оману.

Уніфікована політика вирішення спорів про доменні імена містить приблизний перелік обставин, що свідчить про недобросовісність використання відповідачем спірного доменного імен.

Такими обставинами можуть бути:

  • реєстрація відповідачем спірного доменного імені з головною метою подальшого продажу або передачі на інших підставах скаржнику, який є володільцем прав на відповідний знак для товарів і послуг, або конкурентові скаржника за ціною, що перевищує витрати на реєстрацію цього доменного імені.
  •  реєстрація відповідачем доменного імені з метою унеможливлення реєстрації належного скаржникові доменного імені в якості доменного імені.
  • навмисну спробу відповідача привернути з комерційною метою користувачів мережі Інтернет до свого веб-сайту шляхом реєстрації і використання доменного імені, схожого до ступеню змішування із знаком для товарів і послуг скаржника тощо.

 

По темі:

 

Потрібна консультація адвоката? Записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

 

 

Переглядів: 3609

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>