Чи платить аліменти батько дитини, позбавлений батьківських прав

аліменти, додаткові витрати на дитину

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00.  ДЕТАЛІ

 

 

Багато матерів, які бажають уберегти дітей від фізичного та психологічного впливу їх батька, приходять до думки позбавити останнього батьківських прав.  Інколи на це є дійсно вагомі причини (алкоголізм, наркоманія, побої, перешкоджання повноцінному розвитку дитини). Однак, страх залишитись без матеріальної підтримки зупиняє матерів від вирішального кроку.

В інших випадках – саме невиплата аліментів, що триває довгими місяцями та роками, слугує основною причиною позбавлення недбайливого батька батьківськихх прав. 

Про підстави позбавлення батьківських прав читайте детальніше тут.

Позбавити батьківства можна тільки через суд. При розгляді справи про позбавлення батьківських прав, також можна вирішити питання утримання дитини.

А тому, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.

“Колишній” тато також не вправі вимагати зниження розміру аліментних виплат у зв’язку з позбавленням батьківських прав.

Припинення аліментних зобов’язань можливе на загальних підставах, передбачених сімейним законодавством. В першу чергу, після досягнення дитиною 18 років.

Розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

 Особа, позбавлена батьківських прав:

  • втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання;
  • перестає бути законним представником дитини;
  • втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім’ям з дітьми;
  • не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;
  • не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов’язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування).

 

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51.Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 19247

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>