Як створити ТОВ? / Как создать ООО

бизнес

На сьогодні одним з найпростіших варіантів розпочати бізнес є реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю. На відміну від інших організаційно-правових форм реєстрація ТОВ дозволить Вам досить швидко отримати весь необхідний пакет документів для початку діяльності.

Інформацію про постійні представницва іноземних компаній читайте тут

Переваги і особливості ТОВ в наступному:

1) засновниками та учасниками ТОВ можуть бути як фізичні та юридичні особи, як резиденти так і нерезиденти України.

2) обмеження щодо кількості учасників ТОВ відсутні. При цьому чинне законодавство не забороняє реєстрацію ТОВ з одним учасником. Тому ви можете не боятись відкривати бізнес самостійно, якщо вам не потрібні інші партнери.

3) товариство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями всім належним йому майном.  Товариство не відповідає за зобов’язаннями своїх учасників.

4) розмір статутного капіталу ТОВ не обмежується.

5) статутний  капітал  товариства  з  обмеженою відповідальністю підлягає сплаті учасниками товариства  протягом шести місяців з дати державної реєстрації товариства, якщо інше не передбачено статутом.

Для реєстрації ТОВ необхідно визначитися з :

  • зі складом учасників товариства;
  • з назвою ТОВ;
  • з місцем реєстрації підприємства;
  • з особою, яка буде виконувати обов’язки директора і бухгалтера;
  • розміром і порядком формування статутного капіталу;
  • основними видами діяльності відповідно до КВЕД.

Засновники ТОВ

Кількість учасників товариства не обмежується.

Якщо засновником юридичної особи виступатиме фізична особа – нерезидент, йому потрібно  отримати ідентифікаційний номер в державній податковій інспекції.

Якщо засновник юридична особа – нерезидент – необхідно надати нотаріально посвідчену, апостильовану, перекладену українською мовою (переклад завіряється нотаріально) виписку з торгового (державного, комерційного) реєстру країни походження, отриманої не пізніше як за 6 місяців до здійснення реєстраційних дій в Україні та нотаріально посвідчену, апостильовану, перекладену українською мовою (переклад завіряється нотаріально) довіреність на представника компанії, якщо особи вказані в виписці як підписанти не з’являться в Україну для підписання документів особисто

Найменування юридичної особи

Найменування юридичної особи включає організаційно – правову форму (у нашому випадку – ТОВ) та власне назву. Законодавство забороняє існування двох юридичних осіб з тотожним найменуванням. З метою перевірки назви товариства можна скористатися послугами Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Міністерства юстиції України.

При обранні найменування юридичної особи необхідно керуватись вимогами, визначеними Наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012 р. №368/5 “Про затвердження Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу”.

Місцезнаходження юридичної особи

Також необхідно визначитися з місцем реєстрації підприємства. Підприємство може бути зареєстроване за місцем знаходження підприємства (підтверджується договором, який передбачає передачу засновнику у власність або користування приміщення, частини приміщення за будь-якими цивільно-правовими договорами – купівля-продаж, оренда, лізинг тощо).

Статутний капітал ТОВ

Статутний капітал ТОВ складається із внесків його учасників. Розмір статутного капіталу дорівнює сумі вартості таких внесків.

Межі розміру статутного капіталу не регламентуються. Тому статутний капітал ТОВ може становити й 1 грн., однак потрібно врахувати, що внески повинні бути здійснені всіма засновниками. Важливо, щоб Засновники внесли свої внески в статутний капітал підприємства протягом перших шести місяців його діяльності. Розподіляючи частки в статутному капіталі ТОВ,  варто знати, що вплив на діяльність підприємства будуть мати лише учасники, які  володіють більш як 50% голосів (частки).

Переважна більшість засновників обирає для формування статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю грошові кошти. Не слід забувати й проте, що законодавство дозволяє вносити до статутного капіталу речі, устаткування, будівлі, майнові права.

КВЕД

Необхідно вибрати основні види діяльності підприємства. У статуті традиційно прописуються практично всі напрямки діяльності — так сказати на всяк випадок, але це не обов’зково. І визначити їх необхідно відповідно до КВЕД — класифікатором видів економічної діяльності.

Органи управління ТОВ

Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є “директор”, якщо статутом не передбачена інша назва.

Статутом може бути встановлено, що виконавчий орган товариства є колегіальним, та визначено його кількісний склад. Назвою колегіального виконавчого органу є “дирекція”, а його голови – “генеральний директор”, якщо статутом не передбачені інші назви.

Директор вирішує всі питання діяльності ТОВ, за винятком тих, що входять до виключної компетенції загальних зборів учасників.  Директор підзвітний загальним зборам учасників та організує виконання їх рішень. 

На посаду директора ТОВ засновник може призначити третю особу або ж займати зазначену посаду особисто. Проте директором новоствореної юридичної особи може бути виключно громадянин України.

Вищим органом управління ТОВ є загальні збори учасників. У ТОВ, що створюється одним засновником, призначається вищий орган товариства – загальні збори, при цьому всі рішення одного засновника даного товариства приймаються одноосібно та оформлються письмовим рішенням такого учасника відповідно до статуту.

У ТОВ може бути створено наглядову раду товариства.

Рішення про створення ТОВ

Рішення засновників про створення ТОВ повинно бути зафіксовано документально.

Таким документом може бути:

1) договір про створення ТОВ, що встановлює порядок заснування товариства, умови здійснення спільної діяльності щодо створення товариства, розмір статутного капіталу, частку у статутному капіталі кожного з учасників, строки та порядок внесення вкладів та інші умови Він оформлюється у ситуації, коли ТОВ засновується декількома особами за необхідності визначення взаємовідносин між ними щодо створення товариства. 

2) протокол установчих зборів учасників, який складається у довільній формі та підписується засновниками ТОВ.

Статут ТОВ

Установчим документом ТОВ є статут. 

 

Процедура держреєстрації ТОВ

ТОВ набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації (ч. 3 ст. 83 ГКУ).

Юридичні особи реєструються:

-державними реєстраторами виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, Київською та Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями;

центрами надання адміністративних послуг;

– нотаріусами;

– акредитованими суб’єктами.

Для державної реєстрації створення юридичної особи подаються такі документи:

заява про державну реєстрацію створення юридичної особи.

установчий документ юридичної особи. Установчий документ юридичної особи викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками) або уповноваженими ними особами;

документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), – у разі створення юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа;

При проведенні держреєстрації ТОВ може одразу ж зареєструватися платником ПДВ, для чого подається заява про добровільну реєстрацію платником ПДВ.

Крім того, ТОВ може відразу ж обрати спрощену систему оподаткування, про що слід подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Державна реєстрація юридичної особи здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.

Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

Переглядів: 8159

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>