Звільнення працівника за угодою сторін: особливості застосування

угода

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

Угода сторін —  є однією з  найпопулярніших підстав припинення трудового договору. Її передбачено пунктом 1 статті 36 Кодексу законів про працю. Просити про припинення трудових відносин за угодою сторін можуть як працівник, так і роботодавець. Головною умовою звільнення з роботи за згодою сторін, являється домовленість між працівником і роботодавцем, яка зафіксована відповідною заявою, яка є доказом того, що сторони узгодили це питання між собою і не мають щодо цього ніяких заперечень.

Чи не найважливіша особливість звільнення за згодою — те, що його дату теж визначають за домовленістю. Законодавство не вимагає особливих процедур, такі як попередження про звільнення чи виплата вихідної допомоги, 2-тижневе відпрацювання. 

Ще одним важливим моментом у цій справі є те що роботодавець не зобов’язаний задовольняти вимогу працівника про відкликання заяви про звільнення у разі припинення трудового договору за угодою сторін. Право на відкликання заяви про звільнення є безумовним правом працівника, втім, якщо працівник напише заяву про звільнення за угодою сторін, а потім вирішить відкликати цю заяву, роботодавець вправі відмовити.

У наказі про звільнення за угодою сторін обов’язково має бути зазначена дата звільнення. Підстава — п. 1 ст. 36 КЗпП України. Необхідно також порахувати й кількість невикористаних (чи наперед використаних) днів щорічної відпустки, які підлягають грошовій компенсації (або за які провадиться утримання із заробітної плати).

Також може надаватись відпустка з наступним звільненням за угодою сторін. Тоді дата звільнення зміститься на останній день відпустки. 

Наступний крок — виплата належних сум. Нарахування компенсації за невикористану відпустку провадиться на підставі копії наказу про звільнення, яка передається працівником кадрової служби головному бухгалтеру або іншому працівнику бухгалтерії, відповідальному за нарахування заробітної плати. Нарахування працівнику заробітної плати за відпрацьований час поточного місяця провадиться на підставі табелю обліку використання робочого часу. Нараховані суми слід виплатити в останній робочий день.

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням трудових питань – записуйтесь на консультацію за тел. – 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше про трудові права тут

 

Переглядів: 13981

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>