Спадкування земельної ділянки, банківського вкладу, страхового відшкодування, боргових зобов’язань

images

ЦК не встановлює особливих процедур для спадкування землі. Виняток становлять випадки, коли земля певним чином прив’язана до іншого майна. Так, до спадкоємців житлового будинку, інших будинків і споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розміщені ці споруди (ч.2 ст.1225 ЦК).

Емфітевзіс (право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб) теж може передаватись в спадщину (ч.2 ст.407 ЦК).

Частка у спільній сумісній власності успадковується на загальних підставах. При цьому немає необхідності виділяти її в натурі (ст.1226 ЦК).

Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодування у зв’язку з каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним отримані за життя, передаються членам його сім’ї, а за їх відсутності – входять складу спадщини (ст.1227 ЦК).

Щодо спадкування вкладу у банку, необхідно пам’ятати, що вкладник має право розпоряджатись правом на внесок у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті, склавши заповіт чи зробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі). Якщо ж після цього власник рахунку склав заповіт, яким призначив нового спадкоємця рахунку, то заповідальне розпорядження банку втрачає свою чинність. Те саме відбувається в тому разі, якщо в такому заповіті заповідач розпорядився своїм майном повністю

Страхові виплати (страхове відшкодування) успадковуються на загальних підставах. Якщо страхувальник у договорі особистого страхування призначив особу, до якої має перейти право на одержання страхової виплати у випадку його смерті, це право не входить до складу спадщини (ст.1229).

До спадкоємця переходить право на відшкодування збитків, завданих спадкодавцеві в договірних зобов’язаннях. Також спадкоємець одержує право зажадати від боржників померлого неустойку, якщо вона була присуджена тому за його життя.

До спадкоємця переходить обов’язок відшкодувати майнову шкоду (збитки), що були заподіяні спадкодавцем. Якщо суд за життя спадкодавця присудив стягнути з нього неустойку або моральну шкоду, то ці платежі також повинні бути здійснені спадкоємцями. При цьому, закон обмежив розмір відповідальності спадкоємців щодо майнової і моральної шкоди вартістю отриманого ними в результаті спадкування рухомого і нерухомого майна. А з приводу неустойки, яку потрібно платити  незалежно від того, скільки спадкоємці одержали за заповітом, закон дозволив спадкоємцям звертатись в суд із позовами щодо зменшення її розмірів.

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію по тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Читайте більше інформації про прийняття спадщини тут

Переглядів: 1869

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>