Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ
Найпопулярніші статті, за які притягують до адміністративної відповідальності сьогодні ст.44-3 КУпАП (порушення правил карантину), ст.124 КУпАП (скоєння ДТП), ст.130 КУпАП (керування в алкогольному сп’янінні) та ін.
Нормами ст. 294 КУпАП передбачено право оскарження в апеляційній інстанції постанови судді у справі про адміністративне правопорушення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів із дня винесення постанови.
У випадку, якщо встановлений строк був пропущений з поважних причин, його може бути поновлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Судовий збір не сплачується.
Апеляційна скарга повинна містити:
- найменування апеляційного суду, куди подається скарга;
- анкетні дані особи, що подає апеляційну скаргу;
- постанова суду, що оскаржується;
- вимоги особи, що подає скаргу;
- підстави вимог особи, що подає скаргу ( в чому полягає неправильність та неповнота встановлення обставин справи, або/і неправильне застосування норм права);
- додатки;
- дата та підпис.
Апеляційну скаргу можна подати через канцелярію суду або по почті.
Неявка в судове засідання особи, яка подала скаргу, інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, не перешкоджає розгляду справи, крім випадків, коли є поважні причини неявки або в суду немає інформації про належне повідомлення цих осіб (ч. 6 ст. 294 КУпАП).
Тож варто пам’ятати про права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема, давати пояснення та висловлювати зауваження щодо змісту протоколу, а також письмово викладати мотиви своєї відмови від підписання протоколу. Особа може також надати додаткові документи для врахування судом при вирішенні справи (ст. 268 КУпАП).
Підставами для скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення можуть бути:
- неповне встановлення необхідних для вирішення справи обставин;
- недоведеність встановлених обставин;
- невідповідність висновків обставинам справи;
- порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права.
Варто звернути увагу, що відповідно до ст. 294 КУпАП постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
По темі:
- Штрафи за порушення Правил дорожнього руху
- Відповідальність за контрабанду та неправдиві відомості на митниці (ст.483 МК)
- Коли автомобіль можуть забрати на штрафплощадку
- Митниця вилучила валюту. Відповідальність за ст.471 МКУ
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішення проблем – записутесь на консультацію за тел. 096-203-18-51.Інформація про вартість консультації та інших послуг
Читайте більше про адміністративні справи тут