Як припинити договір поруки з банком

кредит

Поруку застосовують з метою забезпечення виконання кредитних  зобов’язань позичальника перед банком.

За договором поруки поручитель відповідає перед кредитором боржника за виконання ним свого грошового зобов’язання. Поручитель несе відповідальність перед кредитором за порушення боржником свого зобов’язання.

 У випадку порушення основним позичальником своїх кредитних зобов’язань перед кредитором, останній має право в судовому порядку стягнути суму кредитної заборгованості з позичальника та фінансового поручителя у солідарному порядку. Тобто поручитель несе таку ж відповідальність, як і сам позичальник, якщо інше не передбачено в договорі фінансової поруки.
 
Порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки. У разі, якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явить вимоги до поручителя.
 
Вимогу до поручителя про виконання ним солідарного з боржником зобов’язання за договором повинно бути пред’явлено в судовому порядку в межах строку дії поруки, тобто протягом шести місяців з моменту настання строку погашення чергового платежу за основним зобов’язанням (якщо умовами договору передбачено погашення кредиту періодичними платежами).
 
Строк пред’явлення кредитором вимог до поручителя про повернення боргових сум, погашення яких згідно з умовами договору визначено періодичними платежами, повинен обчислюватися з моменту настання строку погашення кожного чергового платежу за основним зобов’язанням.
 
Також порука припиняється за наявності двох умов: внесення без згоди поручителя змін до основного зобов’язання; ці зміни призвели або можуть призвести до збільшення обсягу відповідальності поручителя. 
Збільшення відповідальності поручителя внаслідок зміни основного зобов’язання виникає у разі: підвищення розміру процентів; відстрочення виконання, що призводить до збільшення періоду, за який нараховуються проценти за користування чужими грошовими коштами; встановлення (збільшення розміру) неустойки; встановлення нових умов щодо порядку зміни процентної ставки в бік збільшення тощо.
 
При цьому законом не заборонено укладати договір поруки без отримання згоди боржника, оскільки договір поруки не породжує в боржника нових прав та обов’язків. Укладання договору поруки та солідарна (субсидіарна) відповідальність поручителя за зобов’язаннями позичальника не змінює розміру заборгованості позичальника перед кредитором.
Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг
Читайте більше порад кредитного адвоката тут

Переглядів: 1356

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>