Як повернути банківський вклад / Как вернуть банковский вклад

imagesЧитайте також: що робити, якщо затопили сусіди,  чи платить аліменти батько, позбавлений батьківських прав ,

 

Внаслідок фінансово-економічної кризи в Україні знову виникло питання про повернення банківського вкладу.

Яким чином необхідно діяти, щоб повернути свої гроші?

Перший крок, який необхідно вчинити – написати до банку звернення  про виплату належної Вам суми коштів, згідно з умовами договору, зазначивши конкретний термін, до якого Ви очікуєте від банку виплати. Вимога направляється або рекомендованим листом з повідомленням за адресою головного офісу банку, або вручається в канцелярії банку. При врученні звернення вимагайте проставлення відмітки на копії звернення про його отримання.

При цьому необхідно зауважити, що будь-які телефонні та інші усні переговори з працівниками банку Вам не допоможуть.

Цивільний кодекс України, як основний акт цивільного законодавства, передбачає право вкладника вимагати повернення внесеного ним банківського вкладу у повному обсязі у будь-який момент. Цей же закон передбачає обов’язок Банку видати кошти на першу вимогу вкладника.

Якщо у вказаний Вами термін виплата не відбулась, або банк виплатив Вам не всю суму, яку повинен був виплатити, необхідно готувати матеріали для звернення до суду.

Законодавство та судова практика дозволяє вкладнику вимагати не тільки належну йому суму вкладу та нарахованих відсотків, а й виплату штрафних санкцій, у тому числі передбачені частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором, а також відсотків за весь термін існування заборгованості банку.

Якщо банк вводить якісь обмеження на зняття коштів з депозитного рахунку, – це порушення закону. Закон забороняє обмеження прав клієнта на розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, якщо немає відповідного рішення суду, або в інших, передбачених спеціальним законодавством випадках.

Порушенням закону також є які-небудь акти Національного банку, що вводять обмеження на розпорядження клієнтами банків своїми засобами.

у випадку, якщо буде встановлено, що постанова Національного банку України суперечить Цивільному кодексу України як основному акту цивільного законодавства, суд повинен застосувати норму Цивільного кодексу України, яка має вищу юридичну силу, а прийняті Нацбанком акти мають відповідати Цивільного кодексу та не суперечити йому.

У зв’язку з цим дії банку можна успішно оскаржувати в судовому порядку.

 

Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

Переглядів: 1437

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>