- Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати,
- записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ
Місце розгляду справи про адміністративне правопорушення
Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення (стаття 276 КУпАП).
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1 – 129, і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм), можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників (частина друга статті 276 КУпАП).
В таких випадках Ви маєте право при складенні протоколу заявити письмове клопотання про визначення місця розгляду справи про адміністративне правопорушення, якщо з певних причин Вам буде вигідніше розглядати справу у Вашому регіоні. Крім цього такі дії дадуть Вам додатковий час для зібрання доказів (наприклад, характеристику, довідку з місця роботи, показання свідків тощо).
У яких випадках справи про адміністративні правопорушення розглядаються у судах?
Судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачені:
- частинами четвертою та сьомою статті 121 КУПАП,
- частиною четвертою статті 122 КУПАП,
- статтями 122-2, 122-4, 122-5 КУПАП,
- частинами другою та третьою статті 123 КУПАП,
- статтею 124 КУПАП
- частиною четвертою статті 127 КУПАП,
- статтею 127-1,130, 139 КУПАП,
- частиною четвертою статті 140 КУПАП,
- статтею 188-28 КУпАП,
- а також справи про адміністративні правопорушення, учинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років. (ст..221 КупАП).
Який порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення?
Справи про адміністративні правопорушення розглядаються в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, якщо є дані про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Якщо при складанні протоколу порушника не було повідомлено про місце і час розгляду справи, йому за місцем проживання (роботи) надсилається рекомендованим листом повідомлення.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою здійснюється провадження; оскаржувати постанову в справі.
Під час розгляду справи оголошується, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права й обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення, заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
За результатами розгляду справи виноситься постанова в справі про адміністративне правопорушення. Так, суд може визнати особу винуватою, а може закрити справу за відсутністю складу адміністративного правопорушення, або закрити з інших підстав.
Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність (стаття 33 КУпАП).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом, правомочним розглядати скаргу.
Як сплачується штраф?
Якщо суд призначив штраф і особа не планує його оскаржувати, то штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови в справі про адміністративне правопорушення, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України Зверніть увагу! У разі несплати правопорушником штрафу в строк, постанова в справі про адміністративне правопорушення у п’ятиденний строк супровідним листом, надсилається для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, установленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України. (стаття 307-308 КУпАП)
По темі:
- Як відшкодувати шкоду при ДТП
- Таблиця штрафів за порушення правил дорожньо руху
- Вилучення посвідчення водія
- Як подати апеляцію у митних справах
- Штраф за керування в стані алкогольного сп’яніння
Потрібна консультація адвоката? Не зволікайте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг