Межові спори між сусідами

земельний спір

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

Межові спори – найпоширеніша проблема для сусудів і часто суперечки між сусідами виникають саме через відсутність  у них належно оформлених документів на землю.

Власники та землекористувачі сусідніх земельних ділянок:

  • мають право вимагати від сусідів дотримання правил розташування споруд при будівництві житлових будинків, господарських споруд, заборів тощо;
  • не мають права знищувати межові знаки;
  • зобов’язані дотримуватись санітарних норм, уникати небажаного сусідам задимлення, затемнення, гучного шуму, уникати поширенню на суміжні земельні ділянки неприємних запахів, нечистот, утворення смітників.
  • повинні сприяти своєму сусідові у встановленні чітких меж, а також відновленню межових знаків, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними.

Межі земельної ділянки визначають відповідно до земельно-кадастрової документації.

Власники земельних ділянок не мають права самостійно визначати межі земельної ділянки.

Якщо предметом спору є межі земельної ділянки, необхідно здійснити їх відновлення. Для цього необхідно залучити землевпорядну організацію, яка має у штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Закріплення меж ділянки межовими знаками мусить відбуватися в присутності власників (користувачів) цієї та суміжних ділянок або уповноважених ними осіб.

Якщо конфлікт не вирішено, а правопорушення триває, потрібно звернутись з письмовою заявою до  сільської (селищної, міської) ради, отримати їхні висновки щодо порушення права.

Однак рішення органу місцевого самоврядування не є остаточним, не має механізму його примусового виконання, а тому відновлення порушених прав може затягнутись.

А тому якщо розгляд земельного спору відповідним органом місцевого самоврядування не приніс позитивного результату, особа має право звернутися до суду.

В суді можна вирішувати суперечки і без попереднього їх розгляду в позасудовому порядку.

У позові можна вимагати усунення перешкод  користуванні земельною ділянкою.

В разі отримання позитивного рішення суду щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою якщо сусіди надалі не бажають уступати, таке рішення буде виконуватись у примусовому порядку.

Варто пам’ятати, що  вирішення будь-якого межового спору повинно базуватися на детальному вивченні документів, що посвідчують права на землю. Не слід керуватися емоціями та вдаватися до силового тиску – такими діями можна значно ускладнити ситуацію, створити підстави для втручання правоохоронних органів. 

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката ? Не затягуйте з вирішенням проблеми – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

Більше про вирішення земельних питань читайте тут

Переглядів: 8686

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>