Як відшкодувати шкоду, завдану ДТП?

як відшкодувати шкоду завдану дтп

Індивідуальну платну юридичну консультацію Ви можете отримати, записавшись по тел.096-203-18-51. Графік роботи: пн.-пт. 9.00-18.00. ДЕТАЛІ

 

 

 

Раніше мною висвітлювалось питання про те, що робити одразу після скоєння ДТП.

Після того, як винні в ДТП виявлені та покарані виникає логічне бажання відшкодувати збитки. 

Що може вимагати потерпілий в ДТП:

  • відшкодування матеріальної шкоди;
  • відшкодування моральної шкоди;
  • проведення евакуації, експертиз автомобіля;
  • відшкодування упущеної вигоди, особливо, якщо авто використовувавлось у підприємницькій діяльності;
  • відшкодування витрат правової допомоги та інших судових витрат.

 

Відшкодування шкоди страховою компанією

Якщо у заподіювача шкоди є діючий поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, потерпілий має звернутись до страхової компанії винуватця ДТП за страховим відшкодуванням, а у разі безпідставної не виплати такого відшкодування – з відповідним позовом до суду.

Хоча досі судова практика неоднозначна.

Між тим, необхідно пам’ятати наступне.

В Україні відповідальність власників транспортних засобів застрахована.

Щоб реалізувати свої права на відшкодування шкоди внаслідок ДТП Вам необхідно після ДТП записати дані страхового полісу винуватця ДТП і невідкладно але, не пізніше за 3 робочих дні письмово повідомити в його страхову компанію про ДТП. Повідомте про ДТП  і свою страхову компанію.

Після отримання письмового повідомлення про ДТП на протязі 2-х робочих днів страховик зобов’язаний почати розслідування страхового випадку, направити відповідні запити в компетентні органи і провести інші необхідні дії. Так само на протязі 10-ти робочих днів з дня отримання повідомлення про ДТП страховик повинен направити свого аварійного комісара (експерта) для визначення причин настання страхового випадку і розмірів збитку.

Якщо страховик не направить свого представника протягом вказаного часу, то ви маєте право викликати свого аварійного комісара (експерта) і визначити розмір збитку. При цьому, вартість експертизи має бути відшкодована страховиком.

Також,протягом 30-ти робочих днів з дня подання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду ви повинні подати страховикові заяву про страхове відшкодування.

На практиці,  експерти страхової компанії можуть навмисно занизити розмір збитку, оскільки страховикові вигідно заплатити якомога менше. У цій ситуації рекомендується запросити незалежного експерта-оцінювача і на підставі його висновку вимагати відповідні виплати.

Страхова компанія відшкодовує витрати, пов’язані з відновним ремонтом автомобіля з урахуванням його зносу. Окрім цього, страховик зобов’язаний відшкодувати витрати на евакуацію транспортного засобу до місця його стоянки.

Бувають випадки, коли після ДТП автомобіль не підлягає ремонту. У такому разі страхувальникові відшкодовується різниця між вартістю автомобіля до і після ДТП, і витрати на евакуатор.

При цьому законодавством встановлена максимальна сума, яку страхова компанія зобовязана виплатити:

– не більше 130 тис. грн. на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілого;

– не більше 260 тис. грн. на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю потерпілого.

При цьому, сума страхового відшкодування за шкоду, заподіяну майну потерпілого, зменшується на розмір франшизи, встановленої в страховому полісі.

Якщо внаслідок ДТП потерпілому спричинена шкода життю і здоров’ю, то він має право на відшкодування моральної шкоди у розмірі 5% від страхової виплати.

Страховик впродовж 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, що має право на отримання відшкодування, але не пізніше ніж через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування, зобов’язаний у разі визнання ним вимог заявника обгрунтованими – прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) і виплатити його. У разі невизнання таких вимог – відмовити у виплаті, письмово сповістивши про це страхувальника з вказівкою конкретних причин відмови.

Що робити, якщо у винуватця немає страхового полісу “автоцивілки” або його страхова компанія-банкрот?

В цьому випадку вам необхідно звертатися безпосередньо в Моторно-транспортне страхове бюро України, яке і проводить регламентні виплати потерпілому. Проте, якщо у вас є договір добровільного страхування автомобіля (КАСКО) і ви можете отримати по ньому страхове відшкодування, то МТСБУ відшкодує лише ту частину шкоди, яка не компенсована за договором КАСКО.

При виконанні страховою компанією своїх зобов’язань по виплаті відшкодування звільняє винуватця ДТП  від обов’язку відшкодування шкоди.

Звернення до суду з позовом до винуватця ДТП

Винний в ДТП повинен сплатити:

  • коли сума перевищує 130000 грн – сплачується різниця;
  • франшизу;
  • при невиконанні страховою своїх обов’язків;
  • моральну шкоду;
  • упущену вигоду;
  • та інші витрати, які не покриваються страховкою.

В даних випадках необхідно буде подати позов до суду про відшкодування шкоди? завданої внаслідок ДТП, підготувати необхідний перелік документів -доказів по справі.

По темі:

 

Потрібна допомога адвоката? Не затягуйте з вирішенням проблем – записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51. Інформація про вартість консультації та інших послуг

 

Переглядів: 28535

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>