Умови реструктуризації валютних кредитів 2021

 як повернути боргПрезидент України, Володимир Зеленський, підписав закон №4475 про примусову реструктуризацію валютних кредитів, ухвалений Верховною Радою 13 квітня.

Тепер всі зобов’язання по валютних кредитах будуть перераховані в гривневий еквівалент, а неустойка за угодами буде списана.

Даний закон поширюється на житлові іпотечні кредити, що надавалися для придбання або будівництва єдиного житла.

Предметом іпотеки може бути квартира (до 140 кв. м), житловий будинок (до  250 кв. м), садовий будинок (до 250 кв. м + тільки якщо в позичальника у власності немає житлової нерухомості, земельна ділянка (<0,25 га в селах, <0,15 га в селищах, <0,10 га в містах), об’єкт незавершеного житлового будівництва.

Використати такий шанс зможуть тільки ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 або погасили її до дня реструктуризації.

Борги  будуть конвертуватись у гривню за середнім курсом: між тим, який був на момент видачі кредиту, та тим, який буде на момент реструктуризації. Наприклад (5+28):2=16,50 грн.

Також закон передбачає списання неустойки (штрафи, пеню), а сплачену до проведення реструктуризації неустойку зарахувати на погашення «тіла» кредиту та відсотків по кредиту.

Відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуватимуться  із застосуванням ставки за депозитами у відповідній валюті.

Після реструктуризації встановлюється ставка за користування кредитом у розмірі українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізосіб у гривні, збільшеного на один відсоток. Далі розмір відсотків за користування кредитом змінюється через кожен календарний рік залежно від зміни розміру цього індексу.

Крім цього, позичальник може сплатити неустойку у вигляді пені за прострочення платежів після реструктуризації (за кожен день прострочення виконання грошового зобов’язання, починаючи із 90-го дня після дня проведення реструктуризації, у розмірі половини облікової ставки Національного банку України).

Термін погашення кредиту – 10 років. Погасити його можна достроково у будь-який момент.

Для реструктуризації кредиту позичальникові потрібно лише подати заяву протягом 3 місяців з дня набрання чинності цим законом.

Ухвалений закон також на 5 місяців продовжує дію Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті»

Переглядів: 179

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>