Перевірки підприємств та ФОП

перевірки контролюючих органів

Читайте також: оскарження рішень контролюючих органівяк відрізняються трудовий договір та договір підряду, фінансова відповідальність за порушення трудового законодавства

 

Господарська діяльність не обходиться без періодичних візитів ревізорів.

Контролюючі органи, такі як управління Держпраці, Держпродспоживслужба, податкова та ДАБІ вже виклали плани перевірок на цей рік.

Якщо бізнес має низький ступінь ризику — перевірка прийде раз на п’ять років. Якщо високий – не частіше одного разу на два роки.

Про планову перевірку інспектори мають повідомити не пізніше, ніж за 10 днів до здійснення перевірки.

Приводом для позапланової перевірки є звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави.

Суб’єкт господарювання не інформується наперед про проведення щодо нього позапланової перевірки.

Для перевірки ревізор повинен мати службове посвідчення та направлення на перевірку. Без пред’явлення цих документів підприємець може не допускати інспектора на своє підприємство.

Перевіряючий має право перевіряти тільки ті питання, які вказані у направленні та входять до сфери його компетенції, з обов’язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Перевірка проводиться тільки у присутності керівника підприємства чи уповноваженої ним особи.

Роботу перевіряючих можна фіксувати на фото та відео. Це дозволено законом.

Під час проведення перевірок контролюючим органам заборонено вилучати оригінали документів, комп’ютери чи їх частини.

Забороняється притягувати до відповідальності посадових осіб суб’єкта господарювання за відмову надавати пояснення щодо діяльності суб’єкта господарювання.

Суб’єкт господарювання дізнається про результати заходу державного нагляду (контролю) з акту, який буде складений за результатами здійснення планового чи позапланового заходу.

Суб’єкт господарювання має право оскаржити результати перевірки. Свої претензії можна викласти в акті, складеному інспектором. 

Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі господарюючого суб’єкта.

Оскарження рішень контролюючих органів

Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

Переглядів: 1028

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>