Через борги не пускають за кордон: що робити / Через долг не пускают за границу что делать

захист в суді

Читайте також: як поскаржитись на державного виконавця, виконання рішення іноземного суду, як зменшити розмір аліментів

 

 

 

Не рідко в ході виконання судових рішень державні та приватні виконавці ініціюють питання обмеження виїзду за кордон боржників  у виконавчих провадженнях.

Підставою для такого обмеження є ухилення громадянина від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, – до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.

Отже, право виїзду може обмежуватись не за наявності факту невиконання зобов’язань, а за ухилення від їх виконання,

Встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за кордон здійснюється на підставі ухвали суду, постановленої за поданням державного або приватного виконавця.

У виконавчих провадженнях зі стягнення аліментів на утримання дітей  державний виконавець може без звернення до суду самостійно винести постанову про заборону виїзду за кордон боржнику, який не сплачує аліменти, призначені судом. Суд має право виносити таку постанову лише тоді, коли сукупний борг по аліментах перевищить суму платежів за чотири місяці.

Розгляд питання щодо тимчасового обмеження виїзду за кордон здійснюються без виклику та повідомлення про це сторін виконавчого провадження.

Дане питання вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця або за місцезнаходженням виконавчого округу за поданням приватного виконавця.

Якщо особа, вважає, що ухвала суду чи постанова виконавця не відповідає вимогам закону, вона може:

 

  • оскаржити ухвалу суду, якою встановлено обмеження виїзду боржника за кордон, в апеляційному порядку;
  • звернутись до суду із заявою про скасування тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон;
  • оскаржити дії державного виконавця щодо винесення постанови про обмеження у праві виїзду боржника за кордон;
  • оскаржити бездіяльність державного виконавця щодо незняття тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон за наявності для цього законних підстав.

 

Переглядів: 217

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>